Kurt Ebik

Kurt Ebik

CEO

1984 yılında lisans eğitimi için Amerika’ya giden Kurt Ebik, New York State Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Kariyer hayatı, Mobil Oil şirketinde çalışarak ve askerlik sonrasına AIG Sigorta’da Nakliyat bölümüne girerek başlamıştır. 1997 yılında Türkiye’ye dönüş yapan Ebik, aynı şirkete Nakliyat Müdürü olarak atanmıştır. 1999 yılında Ortadoğu, Akdeniz ve Güney Asya Bölgeleri (Türkiye, Yunanistan, Mısır, Suudi Arabistan, BAE, Lübnan, Kuveyt, Umman, İsrail) Nakliyat Koordinatörlüğü görevine getirilmiş olup 2005 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür. Aynı zamanda ek olarak Broker Koordinasyon yönetimi görevini de üstlenmiştir. 2005 yılının sonunda AIG Çin Bölge Müdürü olarak atanmış olup Çin’de büyüme ve yeniden yapılanmada görev almıştır. 2008 yılında Londra AIG CE/CIS‘de Orta Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesi ( Finlandiya, Rusya, Polonya, Kazakistan, Macaristan, Çekya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Romanya) yöneticisi olarak görevini sürdürmüştür. 2009 yılında Allianz Kurumsal Sigortalar Direktörü olarak Türkiye’ye geri dönmüştür. 2 yıl burada çalıştıktan sonra Nasco Türkiye Brokerliği’nin kurucu GM olarak görevini devam ettirmiş olup 2012 yılında Zürich MEA bölgesi- Ortadoğu, Türkiye, Fas ve Güney Afrika Nakliyat Bölge Müdürü olarak 2 yıl görev yapmıştır. 2013 yılında kariyerine Orient Sigorta Kurucu Genel Müdür/CEO olarak 5 yıl boyunca devam etmiştir. Eylül 2019’da Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketinde CEO olarak başlamış olup halen bu görevi icra etmektedir. Kurt Ebik’in açık denizde yüzmek, trekking-dağcılık (Ağrı Dağı zirvesine çıkmıştır), siyasi tarih özel ilgi alanları arasında bulunmaktadır.

Mustafa Yaraşır

Mustafa Yaraşır

Genel Müdür

Mustafa Yaraşır 1976 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde İşletme Bölümü üzerine almıştır. İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA, Marmara Üniversitesi’nde Kooperatifçilik Yüksek Lisans programlarına devam etmiştir. Yaraşır’ın kariyer hayatı 1999 yılında Bayındır Hayat Sigorta’da başlamıştır. 2006 yılında İnter Partner Assistance’da Satış Pazarlama departmanında çeşitli görevler almıştır. 2009 yılında Cems Kurumsal Hizmetler ve Cems Grup Aracılık Hizmetleri şirketlerinde Kurucu Genel Müdürlük görevi üstlenmiştir. 2014 yılından Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. şirketinin kuruluşunda yer alan Yaraşır, o tarihten itibaren Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Tarih ve coğrafya özel ilgi alanlarıdır.

Yeşim Harput

Yeşim Harput

Genel Müdür Yardımcısı

Yeşim Harput 1975 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümü üzerine almıştır. İkinci üniversite olarak Tarım Teknoloji Bölümü’ne devam etmektedir. Kariyerine 1996 yılında Oyak Sigorta’da başlayan Harput, 2000 yılında Axa Oyak Bölge Teknik ekibinde görev almıştır. Birleşme ile AXA Sigorta Teknik Uzman olarak, 2009 yılına kadar görevini sürdürmüştür. 5 yıl sürecinde iki büyük holdingin sigorta süreçlerini yönetmiş, 2015 yılından itibaren de broker kanalına hizmet vermiştir. 2017 yılında Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’de Kurumsal Teknik Direktörü olarak başlayan Harput, 01.01.2021 tarihi itibari ile Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup halen bu görevi icra etmektedir. Özellikle; Endüstriyel Sigortalar, Mühendislik Sigortaları, Sorumluluk Sigortaları, Enerji Sigortaları ve Finansal Sigortalar uzmanlıkları arasında yer almaktadır. Kişisel gelişim, astronomi, doğal tarım özel ilgi alanlarıdır.

Nida Görgün

Nida Görgün

Sağlık ve Hayat Sigortaları Direktörü

Nida Görgün lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Bölümü üzerine almıştır. Kariyerine 2003 yılında Bayındır Hayat Sigorta Satış departmanında başlayan Görgün, 2006 yılında CG Sigorta Aracılık Hizmetleri’nde devam etmiştir. 2010 yılında Cems Grup Sigorta bünyesine dahil olmuştur. 2014 yılı itibari ile Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’ye katılmış olup, Sağlık ve Hayat Sigortaları Direktörlüğünü sürdürmektedir. Uzmanlık alanı, VIP Bireysel Sağlık Sigortaları ve Kurumsal Sağlık Sigortalarıdır. Seyahat etmek, yeni tatlar keşfetmek ve yemek yapmak özel ilgi alanlarıdır.

Esra Yaraşır

Esra Yaraşır

Bireysel Teknik Direktörü

Esra Yaraşır lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümü üzerine almıştır. 1996 yılında AGF Garanti Sigorta Hasar Departmanı’nda başlayan kariyerine Magdeburger Sigorta ve Bayındır Sigorta ile devam etmiştir. 2006 yılında CG Sigorta acenteliğini kurmuş, 2011 yılında Cems Grup Sigortaya portföyünü devrederek şirketin yönetimine dahil olmuştur. 2014 yılı itibari ile Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. bünyesine katılan Yaraşır, Bireysel Teknik ve VIP Müşteriler departmanın direktörlüğünü sürdürmektedir. Kişisel gelişim, sağlıklı yaşam, astronomi ve yeni kültürleri keşfetmek özel ilgi alanlarıdır. Yaraşır, iki çocuk annesidir.

Halidun Yılmaz

Halidun Yılmaz

Kıdemli Kurumsal Teknik Müdürü

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü üzerine tamamlamıştır. 1997 yılında Merkez Sigorta Genel Müdürlüğünde iş hayatına başlamıştır. Emek Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta da devam ettikten sonra çeşitli Sigorta ve Reasürans şirketlerinde uzmanlık alanı olan Yangın ,Mühendislik , Sorumluluk ve Finansal Sigorta kollarında teknik yönetici olarak devam etmiştir. 2020 yılı itibari ile Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’de Kurumsal Teknik Kıdemli Müdürü olarak görevini icra etmektedir. Bisiklet sürmek, doğa yürüyüşü ve kamp yapmak özel ilgi alanlarıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Nihat Gemci

Nihat Gemci

Oto Teknik Müdürü

Nihat Gemci, 1979 Almanya doğumludur. Üniversite eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Bölümünden sonra, ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü tamamlamıştır. Gemci, sigortacılık kariyerine 2012 yılında Aviva Sigorta' nın Bireysel Sigortalar biriminde başlamış, Unico Sigorta ile 2017 yılına kadar underwriter olarak devam etmiş ve 2017 - 2022 yılları arası Ankara Sigorta' nın Oto ve Kaza Sigortaları Müdürlüğünde yönetici olarak görev yapmıştır. Kasım 2023' de Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ailesine katılan Gemci, görevine Oto Teknik Müdürü olarak devam etmektedir. Müzik ve fotoğrafçılık gibi alanlara ilgi duyan Gemci, aynı zamanda Görsel Sanatlar ile uğraşmaktadır.

Mehmet Sarıtosun

Mehmet Sarıtosun

Hasar & Reasürans Müdürü

ODTÜ İşletme Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına Deloitte şirketinde Denetçi olarak başlamıştır. 1990 yılında Halk Sigorta Nakliyat Bölümünde Sigorta sektörüne adım atmış ve 2010 yılına kadar çeşitli görevlerde ve yönetim kademelerinde görev almıştır. Daha sonra kendi Danışmanlık Şirketini kurmuş ve ağırlıklı olarak Sigorta Şirketlerine satış, iletişim/reklam konularında Danışmanlık yapmıştır. 2017 yılında Broker Satış kanalında çalışmaya başlamış olup 2020-2022 yılları arasında TMT Sigorta şirketinde Genel Müdür Yrd. Görevinde bulunmuştur. Ekim 2022 tarihi itibari ile Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. de Reasürans departmanında Müdür olarak görevini icra etmektedir. Dağcılık ve seyahat etmek özel ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Neslihan Özdemir

Neslihan Özdemir

İş Geliştirme Müdürü

Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü üzerine almıştır. Aynı zamanda ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi’nin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi Sigortacılık Yüksek Lisans bölümünü tamamlamıştır. Kariyerine Finans Bank ile başlayan Özdemir, ardından Cems Sigorta’da görev almıştır. Kuruluş aşamasından bugüne kadar Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ‘de Satış & Pazarlama, PR, son olarak da İş Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Mercury Brokerliğin isim annesidir. Dijital medya yönetimi, resim ve astronomi özel ilgi alanları arasında yer almakta olup aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılık yapmaktadır.

Mithat Dinçer

Mithat Dinçer

Mali ve İdari İşler Müdürü

Mithat Dinçer 1972 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi Maliye Bölümü ardından Doğuş Üniversitesi İşletme Tezli Yüksek Lisans diploması ile tamamlamıştır. Kariyeri 1989 yılında inşaat ve tekstil sektörlerinde Mali İşler Departmanlarında başlayarak, uzmanlıktan yöneticiliğe kadar 10 yıl sürmüştür. Daha sonrasında bir Can Broker’da görev alarak idari işler ile ilgili tüm proje ve uygulama aşamalarında yönetici olarak çalışmıştır. Ardından Yabancı Şirketlere Mali Danışmanlık veren bir kurumda ve bir Brokerin kuruluşunda görev almıştır. Ayrıca kendisinin 2001 yılında almış olduğu S.M. Mali Müşavir Belgesi ve 2015 yılında almış olduğu Kamu Gözetim Kurumu tarafından akredite edilen Ankara Üniversitesi Bağımsız Denetçi Sertifikası bulunmaktadır. Ekim 2021 ayı itibari ile Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’ da Mali ve İdari İşler Müdürü olarak göreve başlamıştır. Seminerlere katılmak, doğal ürünler, siyaset ve teknoloji özel ilgi alanlarıdır.

Zeynep Yıkılmaz

Zeynep Yıkılmaz

İç Anadolu Bölge Müdürü

Zeynep Yıkılmaz, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Maden Mühendisliği üzerine almıştır. Kariyerine sigorta sektörünün önde gelen firmalarından Bayındır Hayat Sigorta ve Acıbadem Sigorta şirketlerinde başlayan Yıkılmaz; sağlık ve hayat branşlarında, bireysel ve kurumsal departmanlarda görev almıştır. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesiyle Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’nin kuruluş gününden itibaren İç Anadolu Bölge Müdürü olarak görevini icra etmektedir. Sigorta bilirkişisi ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkan Yardımcısı olan Yıkılmaz, iki kız çocuk annesidir. Seyahat etmek, pilates yapmak, astronomi özel ilgi alanlarıdır.

Gülgün Yenibal

Gülgün Yenibal

Ege Bölge Müdürü

Trakya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama ve Halkla İlişkiler yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü bitirmiştir. Görev aldığı şirketler; Eureko Sigorta - Bölge Yetkilisi, Avivasa - Bankasürans Sigorta Yöneticisi, Halk Sigorta- Bankasürans Sigorta Yöneticisi, farklı bir brokerda Bölge Satış Müdürü pozisyonunda çalışmıştır. 2021 Yılı itibariyle Mercury’ de görev almaktadır.

Sema Akbağ

Sema Akbağ

Güney Anadolu Bölge Müdürü

Gaziantep doğumludur. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümü üzerine almıştır. Kariyerine 1999 yılında Egebank Bireysel Pazarlama departmanında başlayan Akbağ, ardından 19 yıl boyunca bir holdingin sigorta bölümünde yönetici olarak devam etmiştir. 2021 yılından itibariyle Mercury Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’de Güney Anadolu Bölge Müdürü olarak görevini icra etmektedir. Kişisel gelişim ve profesyonel masa tenisi özel ilgi alanlarıdır.