Dünya genelinde, ekonomik daralmalar tüketim alışkanlıklarını ve önceliklerini etkilemiş olmasına rağmen, kaliteye olan ilgi, sağlık ve gıda güvenliği önemini korumuştur. Gıda güvenliğine yönelik ilgi ve kaygıların, CIES’in (Tüketim Ürünleri Forumu) yaptığı “Top of Mind” araştırmasında da belirtildiği üzere artması beklenmektedir.

Bunun yanı sıra, emtia fiyatlarındaki riskler, iklim ve doğal afetler, ürün geri çağırma, itibar kaybı, artan rekabet, dağıtım kanalları ve tedarik zinciri aksamaları da sektörün sahip olduğu riskler arasında yer almaktadır.

Deneyimimiz

MERCURY olarak, son derece rekabetçi ve değişken risklere açık bu sektörde, global erişim ağımızın, deneyimli risk yönetim ekibimizin ve danışmanlık tecrübemizin verdiği güçle yanınızda yer alıyoruz.

Tedarik aşamasından başlayarak, üretim, hizmet ve satış sonrası hizmetlere kadar zincirin tüm halkalarındaki risklerin kontrol altında tutulmasına yönelik “Risk Yönetim Planı”mızı, kriz yönetimiyle ilgili simülasyonlar ile destekleyerek, finansal kayıpların yanı sıra itibar/imaj zedelenmelerine karşı da hazır olmanızı sağlarız.